רעיה יקרה,
אז מה שבאמת מניע אותי לכתוב הוא הסרת הטאבו מהנושא המאוד נפוץ והבלתי מדובר – והלוואי הלוואי שהיינו מגיעים אליה קודם! 
מוצאת לנכון לכתוב את הטקסט הזה כהוקרת תודה. נכתב מכל הלב ובכוונה אמיתית שיגיע למי שצריך…
כותבת להורים שנמצאים עכשיו איפה שהיינו ב 6 שנים האחרונות. עסוקים בקקי! הבן שלי לא היה גמול ולא ידע לעשות קקי עד גיל 6. מתחילת ניסיון הגמילה אמרו לנו שעד גן עירייה זה יעבור, אחר כך אמרו שעד שנה הבאה, ואז עד כיתה א, ושאפילו ילדים עם צרכים מיוחדים יכולים ושולטים בקקי .. אבל למען האמת, חיינו בעצירות/ נקיונות קקי מכל מקום שהוא לא שירותים עד גיל 6. בשלב מסוים כבר הפסקתי לשתף אמהות חברות כי הייתי שם לבד, וגם ניסיתי לשמור על הפרטיות של בני. כי מי ירצה להזמין ילד שבורח לו קקי במכנסיים?! הפנו אותנו לאינספור טיפולים, גסטרו, דיאדי, תרופות, שוב גסטרו, שוב בדיקות, יועצות גמילה (שלוחשות לתינוק שהוא כבר מזמן לא), ספרים, מאמרים, שוב טיפול אבל עמדנו במקום.
עד שמטפלת אחת עצרה הכל ושלחה אותנו לרעיה.
אז מה מסתבר? שיש מקצוע כזה, ויש תחום כזה, שאפילו טובי המומחים שמלווים אותנו לא ידעו לומר לנו עליו. טיפול שהוא לא חודרני, וקשוב לילדים ומדריך הורים, ומשנה חיים (לפחות בשבילנו). פיזיותרפיה רצפת אגן (נשמע פשוט , לא?!) רעיה לימדה אותו לעשות קקי, כי הוא באמת לא ידע איך, כי הויסות החושי שלו הפריע לו, כי המוטוריקה שלו הייתה חלשה וכי עוד מיני דברים- שעליהם כמובן התיישבו קשיים רגשיים מרוב התסכול שלנו כהורים.

אמא לילד בן 9

אני אמא לילד בן 9 בערך בגיל 3 וחצי הבנתי שהוא לא שולט ביציאות שלו.
הגננת שלו בזמנו ציינה שכנראה נגמל מהטיטול מוקדם מדי וצריך ללמד אותו מחדש , ומאז, מה לא נסינו ?
לפני שלוש שנים התחלנו טיפול פסיכולוגי שנמשך שנתיים. בטיפול המטפלת הסבירה שאין לשוחח עם הילד על נושא היציאות . שוחחנו על כל דבר אפשרי רק לא זה , בינתיים הזמן עובר, הילד עולה לכיתה א, הפחדים והחששות מתגברים ומתגברים ואין שיפור אפילו במקצת .
עד שאחותי שהיא מרפאה בעיסוק שמעה המלצות רבות על רעיה . התחלנו טיפולים איתה לפני חצי שנה . תוך חודש, ממצב של לכלוך יומיומי במכנסיים, הבן שלי הגיע למצב של שבועות נקיים רצופים. השיפור הפיזי והרגשי הוא עצום , לא רק אצל הילד גם אצלינו ההורים . הפתיחות וההתמודדות עם העניין היא שונה היום . אנחנו מגדירים כל טיפול כחוויה. ממליצה בחום .

אמא לילד בן 5

הגענו לרעיה עם זיו בן ה-5, כיוון שזיו היה מחזיק את הקקי,
לעיתים אפילו שבועיים.
מודה שהייתי סקפטית לגבי הטיפול כי לא היתה לו בעיה פיזית, זה היה בשליטה שלו לגמרי והוא היה בוחר להחזיק את הקקי. לאחר תהליך של חצי שנה זיו עושה קקי כל יום או יומיים, כבר לא מפחד להיכנס לשרותים וניגש ביוזמתו. אנחנו מאוד מרוצים מהטיפול.
תודה רעיה 🙏🏻

אמא צעירה לילדה בת 6, שנולדה עם בעיה רפואית בחלק התחתון של המעיים:

אדבר על החוויה שלי עם בתי ואיך נפטרנו מבעיית העצירות !
כשהייתה תינוקת ראיתי שלבתי קשה להוציא, כל גופה הקטן מזיע בגלל הלחץ והמתח אפילו כשהיא מנסה להוציא, יורד לה דם! ניסיתי הרבה דברים טבעיים כמו: עגבניות, מיץ תפוזים, שזיפים ועוד המון דברים שלא עזרו לה!
היא קיבלה נורמלקס (תכשיר לטיפול בעצירות) ומבדיקה לבדיקה
גילו הרופאים שיש לה מחלת "הירשפרנוג"
זו בעיה התפתחותית של החלק הפנימי במערכת העצבים של המעי והרופאים החליטו שתעבור ניתוח לא קל! אחרי שהיא עברה את הניתוח, בשונה מהרבה ילדים, המשיכו לה דליפות במכנסיים, שלא היה ברור ממה נובעות. צוות הרופאים המליצו על טיפולי פיזיותרפיה. למזלנו היכרנו את התותחית רעיה עילם, פיזיותרפיסטית התפתחותית שיש לה ניסיון מעל 15 שנים בתחום!
כיום בעזרת אלוהים ועזרתה אנו נפטרנו מבעיית העצירות,
הבת שלי עלתה לכיתה א נקיה,  שמחה, ויותר בטוחה בעצמה.  לכן אני ממליצה לכל אם שהבן/בת שלה סובל/ת מבעיה כזאת  או דומה, שלא להסס פעמיים ולפנות לרעיה המקסימה כמה שיותר מהר כדי שתתן לו את הייעוץ ואת התרגילים המתאימים, שירגיש הרבה יותר טוב וישכח את הבעיה לעולם.

וכך נראה הקטע המקורי:

رح أحكي عن تجربتي مع بنتي وكيف تخلصنا من مشكلة الإمساك الي واجهتها بجيل ستة أشهر
بلشت الاحظ على بنتي صعوبة بالإخراج وجسمها كله يعرق بسبب الضغط والشد لحتى تحاول تخرج ومرات كان ينزل دم!
جربت كثير أشياء طبيعية مثل: بندورة، عصير برتقال، שזיפים وملوخية وكثير اشياء بدون فائدة

كانت توخذ נורמלקס الي هو عبارة عن אבקה بخلطها مع الأكل وبتعمل إسهال بس ظلت مشكلة الإمساك موجودة وصعوبة بالإخراج لدرجة تصير تتفعفل عالأرض! لحتى اكتشفنا انه عندها حالة اسمها "הירשפרנוג"
בעיה התפתחותית של החלק הפנימי במערכת העצבים של המעי، أي مشكلة تطورية في الجهاز العصبي المعوي وإحتاجت لعملية مش سهلة أبدًا ومن بعد العملية توجهنا للرائعة רעיה עילם الأخصائية الطبيعية المتخصصة بعلاج الأطفال (פיזיותרפיסטית התפתחותית) الي عندها خبرة بالمجال أكثرمن 15سنة!

اليوم وبفضل الله وبمساعدتها وبمساعدة التمارين غدرنا نتخلص من مشكلة الإمساك نهائياً
لهيك بنصح كل أُم واجهت مشكلة الإمساك مع ابنها أو بنتها تتوجه للأخصائية وما تتردد وتقوم بمعالجة المشكلة في أسرع وقتت ممكن

ס' אם לילדה בת 6

הגעתי לרעיה בעקבות המלצה של חברה, לטיפול בביתי בשל הרטבת יום והרטבת לילה. הנושאים האלה נפתרו כבמטה קסם כבר על ההתחלה. בגלל שרעיה היא פיזיותרפיסטית התפתחותית של ילדים, היא ראתה עוד דברים שכנראה קשורים כמו סרבול מוטורי וחולשה שיש לבת שלי, ובהם המשכנו לטפל.
רמת המקצועיות בעיני גבוהה ביותר שהתבטאה בידע והבנה בתחומי הטיפול והפנית תשומת הלב למגוון נקודות חשובות הקשורות בהתקדמות של ביתי.
רעיה מסתכלת על הילד כולו, ויש התייחסות מלאה והוליסטית לשני הרבדים : הפיזי והרגשי, המשולבים יחד בטיפול.
קיבלתי בטיפולים טיפים חינוכיים הנוגעים בהגברת העצמאות של בתי,  שלא היו קשורים ישירות לבעיה שלשמה הגעתי, אך תרמו לי רבות .
הטיפול של רעיה באופן כללי היה עבור ביתי מעל המצופה, עם רמת שירות מצוינת שהתבטאה ביחס אדיב, גמישות, נעימות והפגנת אכפתיות.

ילד כתב לי

ילדה כתבה לי

אני כבר בת 9 , אני כבר לא עושה פיפי בלילה ואני יכולה ללכת לישון אצל חברות. עד שהתחלתי להגיע, לא שתיתי כי פחדתי. בזכות זה שלימדת אותי כמה לשתות ושחשוב הליכה לשירותים בלי להתאפק, אני שותה הרבה יותר בלי לפחד.  הייתה לי גם דלקת בדרכי השתן כמה פעמים, ועכשיו אין לי.

לא הבנתי על מה את מדברת כשאמרת "שרירי רצפת אגן " ומה הקשר, אבל בסוף הבנתי ונראה לי שזה עזר.

מ' אם לילדה

הגענו לרעיה בעקבות אבחנה של עקמת אצל הבת שלי. אחרי שיחת טלפון קצרה כשהבנתי שרעיה היא מעבר לפזיוטרפיסטית , קבענו פגישה. הבת שלי מאד רגישה ובמיוחד למגע והייתי סקפטית לגבי החיבור ושהיא תיתן לגעת בה במהלך הטיפול. כבר בטיפול הראשון היא איפשרה לה לגעת בה ומטיפול לטיפול ראינו את השינוי.
הבת שלי חיכתה למפגשים השבועיים עם רעיה, היא נפתחה לרעיה ואיפשרה לה לטפל בה וקיבלה ממנה עצות בתחומים שונים.
במהלך תקופת הטיפול ראינו את השינוי גם בבית, פתאום איפשרה לחבק אותה, ירד המתח בבית ופחתו הצעקות והתפרצויות הזעם והיא יותר נושמת ומאפשרת לנו להרעיף עליה אהבה.
ממליצה בחום על טיפול פזיוטרפיה אצל רעיה, כי מקבלים עוד הרבה דברים מעבר.

א' אב לילד בן 14 כתב לי

הגענו אל רעיה דרך המלצות מחבריה.
המטרה שלשמה הגענו היתה לבצע תרגולי חיזוק ומתיחות למטרת שיפור עקמת בגב וחיזוק כללי של הגוף והנפש, לבן שלנו בן 14. אני מאמין שבני ממשיך להגיע בעקביות לטיפולים כוון שזה מחזק את הגוף שלו והוא מרגיש שזה עושה לו טוב.
ביום יום אני רואה שינוי בבני בהתחזקות ובביטחון עצמי.
אני מרגיש שהטיפולים מחזקים את המישור הפיזי והנפשי, מקווה שגם נצליח ביחד עם רעיה לגרום לילדינו לתרגל בבית ולא רק בטיפולים עצמם.

רעיה מאד מקצועית, חיובית, בעלת אנרגיה מקדמת ומטפלת – גמישה ורגישה לקשר עם המטופל ומשפחתו ובשעות הטיפול.

אביב.